בית המדרש הוירטואלי
  ע"ש ישראל קושיצקי ז"ל

חפש  

banner
 

ברוכים הבאים לבית המדרש הוירטואלי!

רוצה לקבוע עיתים לתורה?  בית המדרש הוירטואלי הוא בית המדרש הגדול ביותר בעולם. כל אחד, בכל מקום על הגלובוס, יכול להירשם בחינם לאחד השיעורים, לקבל אותו מדי שבוע לתיבת הדואר האלקטרונית שלו ולהצטרף לאלפי התלמידים בבית המדרש. מעבירי השיעורים הם ר"מים בישיבת הר עציון ובמכללת הרצוג להכשרת מורים, הכותבים במיוחד לאתר. בין השיעורים: שיעורי פ"ש, שיחות ראשי הישיבה, שיעורי גמרא, שיעורי הלכה, מחשבת החסידות, פרקי אלישע בתנ"ך ועוד.
 
רוצה ללמוד קצת תורה?  בארכיון השיעורים של בית המדרש יותר מ-2000 שיעורים, בנושאים שונים ומגוונים, ומנגנון חיפוש המאפשר לחפש ביניהם בקלות. שיעורים נוספים ניתן למצוא באתר "דף קשר" - העלון השבועי של ישיבת הר עציון, המכיל אלפי מאמרים, שיחות ושיעורים; באתר "נקודת חיבור" - המיועד לבני הנוער; ובאתר מכללת הרצוג להכשרת מורים. בין השיעורים שבאתר: שיעורי גמרא והלכה, מבוא לקבלה, תורה ותנ"ך, מחשבת החסידות, שיחות, מבוא למחשבת, ועוד.
 
להפוך חצי שעה מבוזבזת לחצי שעה של תורה!  תוכנית קש"ת הוא פודקסט תורני. מדי יום, מיום א' ועד יום ה', תקבל הישר למחשבך שיעור תורני מוקלט, באורך 30-40 דקות, בנושאים מגוונים. את השיעור תוכל להעביר בקלות לנגן MP3, ולשמוע אותו בדרך בפקקים, בשעת ההליכה היומית או סתם כשאתה שוטף כלים. ניתן לתכנת את המחשב כך שיוריד את השיעור היומי באופן אוטומטי, כדי לקבל את השיעור "חם מהתנור", מייד כשהוא מפורסם. בין מעבירי השיעורים: הרב יעקב מדן, הרב יוסף-צבי רימון, הרב עזרא ביק, ועוד.
 
איך אתה מתחיל את היום שלך?  באתר "יוםיום" של בית המדרש הוירטואלי מתפרסמים מדי יום דברי תורה קצרים, במגוון נושאים. גם אתה יכול להפוך את "יוםיום" לאתר הבית שלך, לבחור את דברי התורה שברצונך לראות בכל יום ולהתחיל את יומך בדבר תורה. דברי התורה אינם ארוכים, עוסקים בהלכה, במחשבה, בגמרא ובתנ"ך, ונכתבים ע"י ר"מים ואברכים מישיבת הר עציון.
בשנת תשס"ט נחנכה תוכנית חדשה במסגרת יוםיום - הדף היוםיומי. באתר הדף היוםיומי מתפרסם מדי יום עיון קצר בדף היומי של היום הקודם. כל אחד המקדיש מעיתותיו ללימוד הדף היומי, ישמח להוסיף לו מימד חדש באמצעות הדף היוםיומי.
"אשרי אדם שומע לי לשקוד על דלתותיי יום יום" - אשרי האיש המתחיל את יומו בדבר-תורה יומיומי!