עלון שבות גליון 39

  • רבני ותלמידי הישיבה

תוכן העלון

מכתב לקו / הרב אהרן ליכטנשטיין

ובכן תן פחדך / אלחנן סמואל

בדין מאכלות אסורים הנמצאים בשטח שנכבש ע"י צה"ל / יונתן הורוביץ

גליון לעיון בפרשת השבוע – פרשת תולדות (תשכ"ו) / נחמה ליבוביץ

שאלות בדיני שבת במצב מלחמה / הרב יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל

הסכמות וביקורות

מודעות וד"שים

מהחזית לעורף

מהעורף לחזית

להלן קטעים נבחרים מגלויות שהגיעו אלינו מחזיתות שונות:

שלום רב לתלמידי הישיבה,

שמחתי לקבל את עלון השבות ונהניתי מדברי התורה שכתובים בו. נמצאים אתנו חברה מישיבת כרם-ביבנה וגם להם שלחו חוברת שלהם "בלכתך בדרך" ודאגתי שישלחו לי את החוברת "בשעריך" של מרכז הרב, כך שאנו מתבשמים משפע דברי תורה. שמחתי לשמוע מהנעשה בישיבה וזה גורם לי געגועים חזקים לאהלה של תורה, שלום ולהתראות בקרוב בישיבה, משה נוימן.....

אני נמצא בבית הבראה, לאחר השבועיים הראשונים שהיו קשים ועברנו אותם בעהי"ש בשלום. אנחנו נמצאים על חוף הים, הנוף נהדר ובכלל האווירה טובה. מהישיבה נמצא אתי רק אליהו ביטון ובשביל חברותא זה מספיק. חלקו לנו מס' קדושין ומשתדלים כל יום ללמוד קצת עד כמה שזה ניתן. נמצאים אתנו חברה משעלבים ומיבנה כך שכל יום יש מנין שחרית, מנחה וערבית. בשבת מנסים ג"כ לקיים כמו שצריך ומנסים להרגיש קצת אווירת שבת... בתקווה להתראות בקרוב בריאים ושלמים, ובברכת שלום על ישראל לביאת גואל צדק, אמן, חיים שכטר.....

כללית אני מרגיש מצויין, ומבחינת התנאים אין כל סיבה שלא ארגיש כך, ד"ש חמה לכולם, ובמיוחד לכולם, להתראות יעקב.....

נתפלל ונקוה כי עצת ה' אשא דבר טוב על ישראל, תלך ותתמלא בכל עוזה לעינינו המצפות, בברכה נאמנה, יובל לביא.....

אני מרגיש מצויים, והכל מתנהל כשורה, והמורל גבוה מאוד. אנחנו מקוים עם כל בית ישראל שכל אחד יחזור הביתה בע"ה בריאים ושלמים. אני שמח מאוד לשמוע שהלימודים בישיבה מתנהלים כרגיל ומשתדלים כולם ללמוד במדת האפשר וזה החשוב מכל שלומדים כרגיל אפילו במצבים קשים כאלו ורק זה יציל אותנו (למוד התורה), אני מקוה, בע"ה, שאשוב במהרה לספסל הלימודים... אתי נמצאים כעת כמה חברה שלומדים או שלמדו בישיבה ושלומם ב"ה בסדר גמור. אל דאגה מי יתן ונזכה לשלום צודק ונוכל ללמוד ולעשות בהשקט ובבטחה ללא כל הפרעות. יואב.

הסופר סת"ם של אלון שבות, איצ'י מאיר רוזנברג, הודיע לנו שהוא מוכן לעשות תיקונים בתפילין (השחרתם, תיקוני הרצועות וכו'). כל הקודם זוכה.

מאז שיצא העלון האחרון הגיעו אלינו לביקור נפתלי רייכנר, אלחנן בן נון, יוסי אראל, זאבי שחור. דב קליין, זאב ברס, אריאל ג', מנחם ד'., ויואל בן נון.

מזל טוב לעמוס ושרה ספראי על שמחת כלולתם, בכ"ג מרחשון תל"ד. נפגשנו בחתונה עם יהודה עציון, ציון סולימן, עזריאל אבן חן, מוטי קליין, ברוך סמפולינסקי, חיים מרנץ, נחליאל דיסון, מיכאל שטייג וחנן פורת.

יצחק חריף צלצל ומוסר ד"ש לכולם.

השמחה בשבע-ברכות של עמוס ושרה התקיימה בישיבה אור לכ"ה מרחשון. הגיעו אליה נציגים מהצפון (יעקב מדן) והדרום (שלמה לוי).

כל מי שצריך איזה שהוא בגד או ספר (יש ברשותינו הגליונות של עמוס חכם) או מצרך אחר. מתבקש להתקשר עם נפתלי ל. שאחראי למשלוח של חפצים לחברה.