37 שנים לאחר הקרב בסולטאן יעקוב: גופתו של רס"ל זכריה באומל הי"ד הושבה

  • רבני ותלמידי הישיבה
03 אפריל 2019 - כ"ז באדר ב' תשע"ט: דובר צה"ל מודיע כי לפני מספר דקות הודיע צוות מיוחד של צה"ל בראשות ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז למשפחת באומל כי גופתו של יקירם, רב-סמל זכריה באומל הי"ד, שנעדר מאז קרב סולטן יעקב, אותרה, הובאה ארצה וזוהתה בישראל. 
רב-סמל באומל זוהה באופן וודאי במכון לרפואה משפטית באבו כביר וכן על ידי הרב הצבאי הראשי, תת-אלוף הרב אייל קרים.
צוותי מחלקת הנפגעים של אגף כוח האדם הודיעו בדקות האחרונות למשפחות שלושת נעדרי הקרב בסולטן יעקב שארע ב-11 ביוני 1982, ועדכנו אותם באיתור וזיהוי גופתו של רב-סמל זכריה באומל ז"ל. כמו כן עודכנו במידע משפחות נעדרי צה"ל. 
מדובר במאמץ רב שנים של קהילת המודיעין וענף איתור הנעדרים במחלקת נפגעים במהלכו בוצעו פעילויות מבצעיות שונות לאיתור נעדרי הקרב, שיאו של המאמץ בסדרת פעילויות שהוביל בחודשים האחרונים צה"ל בראשות אגף המודיעין והביאה לאיתורו והשבתו ארצה של רב-סמל זכריה באומל ז"ל. 
צה"ל מחויב להמשך המאמצים לאיתורם של רב-סמל יהודה כץ, רב-סמל צביקה פלדמן וכל נעדרי צה"ל וחללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע. 
ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקדי וחיילי צה"ל, מחבקים את כל המשפחות ובתוכן משפחות באומל, פלדמן וכץ ברגעים מורכבים אלה. 
רב-סמל זכריה באומל ז"ל, שב הביתה לאחר כ-37 שנים. 
היום, יום חמישי, בשעה 17:45 אי"ה נאמר פרקי תהילים לעילוי נשמתו של תלמידנו האהוב זכריה באומל הי"ד.
אמירת התהילים תתקיים בבית המדרש של הישיבה שממנו נקרא זכריה לצאת למלחמה בלבנון. מאוחר יותר יצאו תלמידי הישיבה ורבניה ללוות את זכריה בדרכו האחרונה. האוטובוסים שיובילו את התלמידים והרבנים להלוויה יצאו מרחבת הישיבה שבה עלו זכריה וחבריו על אוטובוסים לפני שלושים ושבע שנים בדרכם צפונה.  
בלוויה יישא דברים לזכרו ראש הישיבה, הרב יעקב מדן
הישיבה קוראת לבוגריה ולתלמידיה לבוא ולחלוק כבוד אחרון לתלמידינו זכריה באומל הי"ד.
הלוויה תתקיים בשעה 19:00 בערב בהר הרצל.
בלע המוות לנצח ומחה ה' דמעה מעל כל פנים
בית ישיבת הר עציון
 
לזכרו של תלמידנו אהובנו זכריה באומל ז"ל חשבנו נכון שוב להעלות סרטון זה. יהי זכרו ברוך.
במלאות 30 שנה להיעדרו של תלמידנו זכריה באומל בקרב סולטן יעקוב יום חמישי, י"ז בסיוון, תשע"ב בית המדרש ישיבת הר עציון 17:45 - דברי פתיחה הרב משה ליכטנשטיין 17:55- דברים מפי אל"מ (מיל.) בנצי גרובר 18:10 - דברים מפי גב' מרים באומל 18:30 - דברים מפי הרב אהרן ליכטנשטיין 19:00 -- פרקי תהילים