דילוג לתוכן העיקרי
ראשי הישיבה המייסדים

מייסדה של ישיבת הר עציון – הרב יהודה עמיטל זצ"ל – שהלך לעולמו בתמוז תש"ע, הטביע חותם ייחודי בעולם הציונות הדתית, של שילוב שכל ורגש, של כנות ואמתיות בעבודת ה' ושל ציונות דתית לכתחילה.

לצידו של הרב עמיטל בראשות הישיבה עמד למשך יותר משלושה עשורים מו"ר הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל. תוך שילוב הלימוד התורני המסורתי יחד עם הבנה חזקה של העולם המודרני, הם שאפו לא להתנתק, אלא להתחבר ולחנך דור חדש של מחנכים ומנהיגים.

harav Yehuda Amital

הרב יהודה עמיטל זצ"ל

X

הרב יהודה עמיטל זצ"ל

הרב יהודה עמיטל ראש ישיבת הר עציון מיום היווסדה למשך ארבעים שנה. מהוגי רעיון ישיבת ההסדר (לכתחילה). גדלותו התורנית ואישיותו הכובשת הטביעו חותם ייחודי בעולם הציונות הדתית כמנהיג ציבור. היווה דמות נערצת לתלמידיו הרבים. הלך לעולמו בכ"ז בתמוז תש"ע.

Harav Aharon Lichtenstein ztl

הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל

X

הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל

הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל נולד בצרפת, והתחנך בארה"ב. הוא נסמך ע"י רבו המובהק, הרב יוסף דב הלוי סולובייצ'יק זצ"ל, בישיבה אוניברסיטה. במקביל, הרב סיים דוקטורט בספרות אנגלית באוניברסיטת הרווארד. הרב ליכטנשטיין ידוע במחויבותו ללימוד התורה המסורתי מתוך התמדה, העמקה ועיון. משנתו מושתתת על תפיסת עולם יהודית רחבה, בהתאם למסורת שהנחיל הרב סולובייצ'יק זצ"ל. בשנת תשל"א נעתר הרב ליכטנשטיין לבקשתו של הרב עמיטל זצ"ל, עלה לארץ והצטרף להנהגת ישיבת הר עציון. העביר הרב בישיבה שיעורים כלליים לכל בני הישיבה, שיעורים יומיים בגמרא בעיון, שיעורי "חבורות" לבני השיעורים הגבוהים ולכולל העיון בישיבה, וכן שיחות ושיעורים בנושאי מחשבה ואמונה. התפרסמה סדרת ספרי "שיעורי הרב ליכטנשטיין" על נושאים שונים, ועד כה ראו אור ספרי השיעורים על מסכתות בבא מציעא השואל, בבא בתרא חזקת הבתים, פסחים, טהרות, גיטין, זבחים, הוריות, וכן על קונטרס "דינא דגרמי". כמו כן, יצאו לאור מספר ספרים של הרב בענייני מחשבה ואמונה. הרב ליכטנשטיין שמש כמקור השראה עבור ציבור נרחב, בשל עוצמת אישיותו, גדלותו בתורה ודרכו החינוכית.

מתורתו של הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל

יוצג בקרוב

 

ראשי הישיבה

בשנת תשס"ו הצטרפו לראשות הישיבה שניים מהבולטים שבין בוגריה – הרב יעקב מדן והרב ברוך גיגי, בכדי להבטיח את יציבותה וחזונה של הישיבה במעבר לדור חדש של מנהיגות. בתשרי תשס"ט, הצטרף הרב משה ליכטנשטיין כראש ישיבה, בעקבות פרישתו של הרב עמיטל.
בית המדרש לנשים ע"ש סטלה ק' אברהם בראשות הרבנית אסתי רוזנברג, הוקם בשנת תשנ"ז על ידי ישיבת הר עציון בראשות ראשי הישיבה הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל והרב יהודה עמיטל זצ"ל.

Harav Yaakov Medan

הרב יעקב מדן

ראש ישיבת הר עציון
X

הרב יעקב מדן

ראש ישיבת הר עציון

הרב יעקב מדן למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, ובשנת תשכ"ח הצטרף למחזור הראשון של ישיבת הר עציון. הוא שירת בצה"ל במסגרת ה"הסדר" בנח"ל מוצנח, ולאחר מכן חזר לישיבה, והחל לשמש בה כר"מ. הוא הוסמך לרבנות בישיבת הר עציון, וכן סיים תואר B.Ed במכללה שבבית וגן ותואר M.A בטורו-קולג'. בשנת תש"ס היה הרב מדן חבר הנהלת בית הספר לגיור של ועדת נאמן, וכן החל לעסוק, ביחד עם פרופ' רות גביזון, בכתיבת אמנה מחודשת ליחסים שבין דתיים וחילוניים ואף זכה עליה בפרס "אבי-חי". כיום משמש הרב מדן כר"מ של בני שיעור ד' בישיבת הר עציון, מלמד תנ"ך ומחשבה בישיבה, ובמכללת הרצוג להכשרת מורים. ביום שני, ב' בטבת ('זאת חנוכה'), תשס"ו, בבית המדרש של ישיבת הר עציון, הוכתר כראש ישיבה, לצידם של ראשי הישיבה המייסדים, הרב יהודה עמיטל זצ"ל, והרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל, ומכהן כיום יחד עם הרב ברוך גיגי שליט"א והרב משה ליכטנשטיין שליט"א.

Harav Baruch Gigi

הרב ברוך גיגי

ראש ישיבת הר עציון
X

הרב ברוך גיגי

ראש ישיבת הר עציון

הרב ברוך גיגי עלה לארץ ממרוקו בגיל 11, והצטרף לישיבת הר עציון בשנת תשל"ה. הוא הוסמך לרבנות בישיבה, וסיים תואר B.Ed במכללת הרצוג להכשרת מורים. בשנים תשמ"ג-תשמ"ח שימש הרב גיגי כר"מ בישיבת ההסדר "מעלות", ומאז שנת תשמ"ח הוא משמש כר"מ בישיבת הר עציון. כיום משמש הרב גיגי כר"מ של בני שיעור ד' בישיבה, ובמקביל משמש כרב בית הכנסת הספרדי באלון-שבות ומלמד בבית המדרש לנשים שבמגדל-עוז. הוא לימד במשך שנים רבות במכון להכשרת טוענות רבניות שע"י מוסדות אור-תורה. ביום שני, ב' בטבת ('זאת חנוכה'), תשס"ו, בבית המדרש של ישיבת הר עציון, הרב ברוך גיגי שליט"א, הוכתר כראש ישיבה, לצידם של ראשי הישיבה המייסדים, הרב יהודה עמיטל זצ"ל, ויבל"א הרב אהרן ליטנשטיין שליט"א, ויחד עם הרב יעקב מדן שליט"א והרב משה ליכטנשטיין שליט"א.

Harav Mosheh Lichtenstein

הרב משה ליכטנשטיין

ראש ישיבת הר עציון
X

הרב משה ליכטנשטיין

ראש ישיבת הר עציון

הרב משה ליכטנשטיין למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, והחל את לימודיו בישיבת הר עציון בשנת תשל"ט. הוא שירת במסגרת ה"הסדר" בחיל השריון, ולאחר מכן זכה ללמוד  אצל סבו הרב יוסף דב סולובייצ'יק זצ"ל בישיבת ר' יצחק אלחנן. הרב משה הוסמך לרבנות, וגם סיים תואר בספרות אנגלית באוניברסיטה העברית. החל משנת תשנ"ב משמש הרב משה ליכטנשטיין כר"מ בישיבת הר עציון, ובשנים תשנ"ח-תשנ"ט עמד בראש כולל "תורה ציון" בקליבלנד. בשנת תשס"ב יצא לאור ספרו הראשון "ציר וצאן - מנהיגות ומשבר מסבלות מצרים ועד ערבות מואב", ובתשע"ה התפרסם ספרו "נתיבי נבואה: מבט אל ההפטרות". כעת  משמש הרב משה ליכטנשטיין כר"מ שיעור ה', כאחראי על תוכנית הכולל הגבוה לעיון בישיבה, ובנוסף גם מלמד שיעור גמרא עיון מתקדם בבית מדרש לנשים במגדל עוז. הרב משה שליט"א הוכתר כראש ישיבה בכ"ט תשרי תשס"ט, ביחד עם אביו הרב אהרן ליכטנשטיין זצ"ל, הרב יעקב מדן שליט"א והרב ברוך גיגי שליט"א. עם שילובו, הרב עמיטל זצ"ל פרש רשמית מכהונתו כראש ישיבה. הרב משה נשוי לד"ר מיכל ליכטנשטיין ויש להם שלוש בנות.

Rabbanit Esti Rosenberg

הרבנית אסתי רוזנברג

ראש בית המדרש לנשים מגדל עוז
X

הרבנית אסתי רוזנברג

ראש בית המדרש לנשים מגדל עוז

מקימת וראש בית המדרש הגבוה לנשים במגדל עז, בתו של הרב אהרן ליכטנשטיין ונכדתו של הרב יוסף דוב הלוי סולובייצ'יק.

Rav Amichai Gordin

הרב עמיחי גורדין

ראש הישיבה התיכונית
X

הרב עמיחי גורדין

ראש הישיבה התיכונית

בוגר הישיבה, הרב עמיחי גורדין למד במשך חמש עשרה שנה בישיבת הר עציון. מתוכם ישב כעשר שנים בשיעור של מו"ר הרב אהרן ליכטנשטיין שאליו הוא מתייחס כרבו המובהק וממנו הוא שואב את תורתו וכוחו. בשנת תשס"ח הצטרף לצוות הר עציון ושימש כר"מ עד פתיחת הישיבה התיכונית בתחילת שנת תשפ"ג. לשעבר ר"מ בישיבה התיכונית נתיב מאיר וסגן ראש ישיבה בישיבה התיכונית שעלבים. ראש תוכנית "צור" של החמ"ד להכשרת ראשי ישיבות תיכוניות, ראש תוכנית "צורים" של מכללת הרצוג וישיבת הר עציון להכשרת מחנכים מובילים, ייסד וליווה את "תוכנית הרא"ל" שפועלת במספר בתי ספר בגוש עציון. בוגר תואר שני בחינוך, קצין שריון במילואים.

ר"מים בישיבה

לפי סדר האלפבתי

Rav Michael Edrei

הרב מיכאל אדרעי

X

הרב מיכאל אדרעי

הרב מיכאל אדרעי למד בישיבה התיכונית נתיב מאיר. את מסלול לימודיו התורניים החל בישיבת הר עציון בשנת תשנ"א. הוא שרת במסגרת ההסדר בחטיבת גולני. הרב מיכאל הוסמך לרבנות וסיים תואר במשפטים וכלכלה באוניברסיטת בר אילן, והמשיך בלימודי דיינות במכון ארץ חמדה בירושלים. הרב מיכאל שימש כר"מ בישיבת ההסדר עכו בשנים תשס"ח-תשע"א, ובשנת תשע"ב הצטרף לצוות ישיבת הר עציון כר"מ לבני שיעור ב'.

Rav Amnon Bazak

הרב אמנון בזק

X

הרב אמנון בזק

בוגר הישיבה, הרב אמנון בזק הוא ר"מ של שיעור ב' בישיבת הר עציון, ומרצה לתנ"ך ולתושב"ע במכללת הרצוג ובבית המדרש לנשים במגדל עוז. הוא שירת במסגרת ה"הסדר" ברבנות הצבאית, הוסמך לרבנות וסיים תואר B.Ed במכללת הרצוג להכשרת מורים. חיבר כמה ספרים על לימוד תנ"ך, וביניהם: 'שמואל א - מלך בישראל', 'שמואל ב - מלכות דוד', ו'נקודת פתיחה' - עיונים בפרשות השבוע. בספרו 'עד היום הזה' הוא מציג דרך כוללת כיצד להתמודד עם שאלות העולות מתוך ביקורת המקרא. מאות משיעוריו, כתובים ומוקלטים, נמצאים באתר בית המדרש הווירטואלי של ישיבת הר עציון. הרב בזק גם ערך ספרים רבים, וביניהם את ספרו של הרב עמיטל 'והארץ נתן לבני אדם' ואת סדרת ספרי המועדים של מכללת הרצוג.

Rav Ezra Bick

הרב עזרא ביק

X

הרב עזרא ביק

הרב עזרא ביק, ר"מ בישיבת הר עציון מאז שעלה ארצה מניו יורק בשנת תשל"ט, הוא מנהל בית המדרש הווירטואלי ע"ש ישראל קוצ'יצקי, עם יותר מ -20 סדרות של שיעורים בשנה, ברמות משתנות, המגיעים לעשרות אלפי אנשים ברחבי העולם. הוא הוסמך לרבנות וסיים תואר M.S. בישיבה אוניברסיטה וכן סיים תואר M.A. בפילוסופיה באוניברסיטת קולומביה. הרב חבר שני ספרים: י"ג מידות של רחמים, ותפילת שמונה עשרה ויסודות האמונה. הרב ביק מלמד בימים אלו שיעור ו' בישיבה, שתוכנן במיוחד כדי לענות על צרכיהם של סטודנטים הלומדים במקביל באוניברסיטה העברית יחד עם לימודי הישיבה שלהם.

Rav Assi Blank

הרב אסי בלנק

X

הרב אסי בלנק

בוגר מחזור כ"ג. לאחר לימודיו בישיבה, שמש הרב אסי כר"מ במדרשת עין הנצי"ב לאורך שנים רבות. הרב אסי כיהן כרב קיבוץ עין הנצי"ב בין השנים תשס"ט - תשע"ה ובשנת תשע"ה הקים את המדרשה לנשים "נטע" - בית שאן ועמד בראשה. החל מאלול תשע"ט, משמש הרב אסי כמנהל חינוכי של הישיבה.

Rav Shlomo Brin

הרב שלמה ברין

X

הרב שלמה ברין

בוגר הישיבה, הרב שלמה ברין למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, ובשנת תשל"ד הצטרף לישיבת הר עציון. הוא שירת בצה"ל במסגרת ה"הסדר" כחובש קרבי, והשתתף במלחמת יום-הכיפורים ובמלחמת שלום-הגליל. במשך תקופה קצרה הוא למד בישיבת מיר שבירושלים, ולאחר מכן חזר לישיבת הר עציון. סיים תוארB.ED.ממכללת הרצוג ולומד לימודי תואר שני בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית. כיום משמש הרב ברין כר"מ של בני שיעור א' בישיבה, ומלמד בישיבה ובמכללת הרצוג להכשרת מורים.

Rav Jacob Bernstein

הרב יעקב ברנשטיין

X

הרב יעקב ברנשטיין

Rav Dovid Gottlieb

הרב דוד גוטליב

X

הרב דוד גוטליב

רבה לשעבר של קהילת שומרי אמונה, בבולטימור, ארה"ב, הגיע לישראל בשנת שבתון בשנת 2009, ובילה את השנה בהוראה ובהוראה בבית המדרש בישיבת הר עציון. מאז עלייתו לארץ, בשנת 2010, הרב גוטליב לימד במספר ישיבות וסמינרים וכן הוזמן על ידי הוצאת OU לכתוב ספר על חוקי יום טוב. הרב גוטליב הוא הרב והמייסד של גני האלה, קהילה חדשה הנבנית בפרברי רמת בית שמש. הרב גוטליב למד בישיבת שעלבים ואחר כך בישיבה אוניברסיטה, שם התרכז בפילוסופיה כללית ופילוסופיה יהודית. הרב גוטליב הוסמך לרבנות בישיבת ר' יצחק אלחנן, שם גם היה חבר בכולל עליון ע"ש ווקסנר. בנוסף לעריכה משותפת של שני כתבי עת רבניים, הרב גוטליב הוא מחברם של עטרת יעקב, ספר של מאמרים מעמיקים על מגוון רחב של נושאים הלכתיים. 

הרב אוריה דור

הרב אוריה דור

X

הרב אוריה דור

ברכת ברוך השב לרב אוריה דור (מ"ב), ששב אלינו לצוות הר"מים וילמד השנה את שיעור א. לאחר לימודיו בישיבה, שימש הרב אוריה כר"מ בישיבה תיכונית נווה שמואל.

Rav Eli Weber

הרב אלי וובר

X

הרב אלי וובר

בוגר הר עציון, הרב אלי וובר, חבר לשעבר בקליפורד צ'אנס, סיים את לימודיו בישיבה אוניברסיטה ובבית הספר למשפטים בקולומביה; הוא למד שלוש שנים לפני ואחרי קולג' בהר עציון. הרב אלי קשור קשר הדוק עם הישיבה וקרן עציון במשך למעלה משלושים וחמש שנה - כתלמיד, חבר הנהלה, אורח הכבוד של ארוחת הערב, וכעת כצוות. נכון לאלול 2011, הרב אלי משמש את הישיבה כמנהל תוכנית ויליאם מז'ור ז"ל לבני חו"ל.

Rav Baruch Weintraub

הרב ברוך וינטרוב

X

הרב ברוך וינטרוב

הרב ברוך וינטרוב הוא יליד רמת גן ובוגר ישיבת הר עציון (מחזור לה). הוא שרת, במסגרת ההסדר, כטנקיסט בחיל השריון. לאחר סיום תקופת ההסדר, המשיך הרב ברוך את לימודיו בישיבת הר עציון במסגרת הכולל הגבוה, והוסמך כרב על ידי הרבנות הראשית לישראל. בין השנים תשע”א – תשע”ד שימש הרב ברוך כסגן ראש בית מדרש בבית המדרש המשותף לתורה מציון וישיבה יוניברסיטי (YU) בטורונטו. לאחר שובו ארצה נתמנה לרב קהילת מבשר ציון, תל מונד. בשנת תשע"ט שב הרב ברוך ללמד בישיבה, וכיום הוא מלמד בשיעור א'.

Rav Chanoch Waxman

הרב חנוך וקסמן

X

הרב חנוך וקסמן

בוגר הר עציון, הרב חנוך וקסמן מלמד כיום בישיבת הר עציון. הוא קיבל סמיכה מישיבה אוניברסיטה ובנוסף הוא בעל תואר שני M.A בפילוסופיה יהודית מישיבה אוניברסיטה וכן M.A. בפילוסופיה כללית מאוניברסיטת סיטי בניו יורק. לפני עלייתו בשנת 1998, שימש כרב האורתודוקסי באוניברסיטת פרינסטון הלל, ולימד במכון דרישה לחינוך יהודי בניו יורק, תוכנית בית המדרש בקולומביה, וכיהן כרב בית הכנסת אלברט איינשטיין הממוקם בבית ספר לרפואה אינשטיין. מאז עלייתו ולפני קבלת תפקידו הנוכחי, לימד הרב וקסמן במכון התלמוד המתקדם של מתן בירושלים, בישיבת המבתר, בישיבת מכניים, והיה דובר וכותב בהשתתפות בית המדרש הוירטואלי של ישיבת הר עציון.

Rav Moshe Taragin

הרב משה טרגין

X

הרב משה טרגין

בוגר הישיבה, הרב משה טרגין הצטרף לישיבת הר עציון בשנת תשמ"ג. הוא הוסמך לרבנות בישיבת ר' יצחק אלחנן, וסיים תוארB.A. במדעי המחשב ב Yeshiva College ותוארM.A בספרות אנגלית בCity University. לאחר מכן, הוא שימש כרב בFifth Avenue Synagogue , לימד תנ"ך ותלמוד בYeshiva University , ולימד תלמוד באוניברסיטת קולומביה. מאז תשנ"ה, הרב טרגין משמש כר"מ של בני חו"ל בישיבה.

Rav Yishai Jeselsohn

הרב ישי יסלזון

X

הרב ישי יסלזון

בוגר הישיבה ובן בוגר הישיבה. לאחר לימודיו בישיבה תיכונית מקור חיים, הצטרף לישיבה בשנת תש"ע, ושירת כחייל קרבי בחטיבת הנח"ל. לאחר מכן השלים לימודי רבנות דרך הישיבה, תואר בחינוך מיוחד במכללת הרצוג, וגם לימודי רבנות עיר. הרב ישי התחיל לשמש כר"ם שיעור ב' באלול תשע"ו.

Rav Pini Cohen

הרב פיני כהן

X

הרב פיני כהן

בוגר הישיבה, הרב פיני כהן הגיע לישיבה בתור תלמיד בתכנית מדרשת תורה ועבודה בשנת 94. לרב פיני סמיכה לרב מטעם הרבנות, תואר במנהל עסקים ופסיכולוגיה מאוניברסיטת דרום אפריקה ובנוסף תואר בהוראה ממכללת הרצוג. כיום הרב פיני מלמד בישיבה גמרא, השקפה והלכה לתלמידים מאוסטרליה ודרום אפריקה. בשנת 2010 העלה על הכתב סיכומי הלכות בענייני כשרות, מפרי עמלו שעמל בהוראת תלמידיו, "חקות החיים" – A Practical Guide to the Laws of Kashrut.

Rav Beni Lehman

הרב בני להמן

X

הרב בני להמן

הרב בני להמן למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" ואח"כ למד בישיבת "מרכז הרב". בעל תואר שני בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית. הצטרף לצוות החינוכי של הישיבה בשנת תש"ס, ומלמד בישיבה מחשבת ישראל. במקביל ממשיך בעבודתו כפסיכולוג.

Rav Mordechai Friedman

הרב מרדכי פרידמן

X

הרב מרדכי פרידמן

הרב מרדכי פרידמן הצטרף לישיבת הר עציון כתלמיד חו"ל בשנת תשל"ח, ולאחר מכן למד בישיבת רבנו יצחק אלחנן בניו יורק בשיעורו של הרב יוסף דב סולוביצ'יק זצ"ל. הרב מרדכי סיים תואר במדעי המחשב מישיבה אוניברסיטה, ולאחר מכן הוסמך לרבנות בישראל. החל משנת תשמ"ו משמש הרב פרידמן כר"מ של בני חו"ל בישיבת הר עציון, וכיום הוא גם אחראי במקביל על לימודי ההלכה ב"בית המדרש הוירטואלי".

harav Yair Kahn

הרב יאיר קאהן

X

הרב יאיר קאהן

הרב יאיר קאהן, יליד ארצות הברית, הצטרף לישיבת הר עציון בשנת תשל"ז, ולאחר מכן למד בישיבה אוניברסיטה שבניו יורק. מאז שנת תשמ"ז הוא משמש כר"מ בישיבת הר עציון, מלמד שיעור ישראלי, שתלמידיו בחו"ל משתלבים אליו בנוחות. במקביל הרב קאהן עומד בראש תכנית לבני חו"ל שכבר סיימו תואר באוניברסיטה, ומרכז שיעור בעיון גמרא בבית המדרש הווירטואלי מזה מספר שנים. הרב קאהן הוא גם עורך סדרת שיעורי הגרי"ד בהוצאת קרן תורת הרב ומוסד הרב קוק

Rav Tzvi Chaim Kaye

הרב צבי חיים קיי

X

הרב צבי חיים קיי

בוגר בני חו"ל מחזור 2001, הרב צבי חיים קיי הגיע לישיבת הר עציון כתלמיד בן חו"ל בשנת 2001. לאחר שסיים תואר במתמטיקה בלונדון, חזר להמשיך לימודיו בישיבה ב2006, הצטרף לכולל הגבוה, והצטרף כר"מ החל מאלול תשע"ו. הוא משמש כר"מ לסדר ערב עבור כלל הישיבה, ומעת לעת גם כר"מ של שיעור א'.

Rav Eitan Kliman

הרב איתן קליימן

X

הרב איתן קליימן

הרב איתן קליימן (מחזור מ"ה) תלמיד בכולל הגבוה של הישיבה. החל מזמן אלול תשפ"א מכהן כר"מ בישיבתנו ומחליף את הרב נחמיה בתפקידו כר"מ שיעור א'.

Rav Hillel Rachmani

הרב הלל רחמני

X

הרב הלל רחמני

הרב הלל רחמני למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, והצטרף לישיבת הר עציון בשנת תש"ל. הוא למד לתואר B.A. בפילוסופיה ובמחשבת ישראל באוניברסיטה העברית, וכן לתואר M.A. בטורו-קולג'. עד לפרישתו ב2019 עמד הרב הלל רחמני בראש תוכנית המחשבה בישיבת הר עציון. הוא ממשיך להעביר שיעורים בישיבה, במכללת הרצוג להכשרת מורים ובמדרשה לנשים שבאוניברסיטת בר אילן.

Harav Shmuel Shimoni

הרב שמואל שמעוני

X

הרב שמואל שמעוני

הרב שמואל שמעוני למד בישיבה התיכונית נווה שמואל, והחל את לימודיו בישיבת הר עציון באלול תשנ"ה. הוא שירת במסגרת ההסדר בחיל התותחנים, והמשיך לאחר מכן את לימודיו בישיבה ובכולל הגבוה. הרב שמואל השלים לימודי תעודת הוראה ותואר ראשון בחינוך במכללת הרצוג ותואר במשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים. לאחר התמחות בבית המשפט העליון ועבודה כעוזר משפטי וכפרקליט שב הרב שמואל והצטרף לצוות ישיבת הר עציון כר"מ, ובמקביל השלים דוקטורט במשפט אזרחי ובמשפט עברי בנושא "המחאת זכויות: תרומותיה וסכנותיה". בשנים האחרונות מלמד הרב שמואל את בני שיעור ד'.

Rav Doniel Schreiber

הרב דניאל שרייבר

X

הרב דניאל שרייבר

רב דניאל שרייבר מכהן כר"מ בישיבת הר עציון מאז 1994. בשנת 2010 הוא ייסד את המרכז למנהיגות תורנית (CTL) של ישיבת הר עציון, והוא עומד בראשותו. הוא הוסמך לרבנות מישיבת רבינו יצחק אלחנן ויש לו תואר שני בהיסטוריה יהודית של ימי הביניים מהמכון ללימודים גבוהים של ברנרד רבל. מאז שנת 1997 הרב שרייבר גם מעביר שיעור קבוע בהלכה לגברים ונשים בירושלים - תחילה בקהילת מוריה, ומשנת 2003 בבית כנסת הילדסהיימר בירושלים. הרב שרייבר גם מעביר שיעורים קבועים בהלכה לאנשי קהילת אלון שבות ואת שיעור האינטרנטי ב"הלכות שבת" בבית מדרש הוירטואלי ע"ש ישראל קושיצקי. הוא פרסם מאמרים בספרים שונים ובעלוני תורה וכיהן בתור "מרצה אורח לשבת" בקהילות שונות בארץ, בארה"ב ובדרום אפריקה. שיעוריו מדגישים את ההגעה למסקנה הלכתית ברורה תוך הצגת המערכת הדינמית והקונספטואלית של ההלכה כפי שהיא נלמדת מהגמרא, ראשונים והפוסקים. הרב שרייבר ואשתו גרים באלון שבות יחד עם שמונת ילדיהם.

ר"מים שלימדו בישיבה
הרב משה אברמן

הרב משה אברמן

X

הרב משה אברמן

בוגר מחזור ט' בישיבה, הרב משה אברמן הוסמך לרבנות ב-Yeshiva University, שם סיים גם תאר ראשון בפסיכולוגיה ושני בחינוך. החל משנת תשמ"ה הוא שמש כר"מ של בני חו"ל בישיבה. בשנים תשנ"ז-תשנ"ח יצא לשליחות כראש כולל "תורה מציון" בשיקגו. כיום משמש מחנך וחבר "בית הלל".

Rav Assaf Bednarsh

הרב אסף בדנרש

X

הרב אסף בדנרש

בוגר הר עציון, הרב אסף בדנרש, קיבל את הסמיכה שלו מהסמינר התיאולוגי של הרב יצחק אלחנן, הוא בעל תואר B.A. מאוניברסיטת פרינסטון ותואר שני בהיסטוריה יהודית מישיבה אוניברסיטה. לפני עלייתו בשנת 2004 שימש כמגיד שיעור ועוזר מנהל התוכנית לתלמידים מתקדמים בישיבה אוניברסיטה. כיום הוא מחזיק בכיסא רות בוכבינדר מיצנר בתלמוד ומשפט יהודי בכולל RIETS בישיבה אוניברסיטה בירושלים ומלמד בישיבת הר עציון.

Rav Yoel Bin Nun

הרב יואל בן נון

X

הרב יואל בן נון

ממייסדי ישיבת הר עציון, דוקטור למחשבת ישראל ומרצה לתנ"ך. החל משנת 2015 הוא בעל טור יומי במסגרת מיזם 929 - תנ"ך ביחד.

Rav Shlomo Levy

הרב שלמה לוי

X

הרב שלמה לוי

בוגר הישיבה, הרב שלמה לוי למד בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" שבירושלים, ובשנת תשכ"ט הצטרף לישיבת הר עציון. החל משנת תשל"ד משמש הרב שלמה לוי כר"מ בישיבה, ובמקביל העביר גם שיעורים בישיבת שבי חברון ובישיבת "ברכת משה" שבמעלה אדומים. בשנת תשס"ג יצא לאור ספרו של הרב שלמה לוי, "שערי אורה", על הלכות הנידה והטהרה. כיום עומד הרב שלמה לוי בראש כולל ההלכה בישיבה, מעביר שיעורים בישיבה וב"בית מורשה" שבירושלים, ובמקביל משמש כדיין בבתי הדין לממונות שבאלון שבות.

Harav Yitzchak Levy

הרב יצחק לוי

X

הרב יצחק לוי

בוגר מחזור ב', הרב יצחק לוי התגייס לחיל המודיעין, והגיע לדרגת רס"ן בצבא הקבע. לאחר שהשתחרר מצה"ל, סיים הרב תואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל ובארכיאולוגיה. לאחר מכן, הצטרף כאברך לישיבת הר עציון, ולמד בה תשע שנים. הרב יצחק לוי הקים את האולפנה באלקנה ועמד בראשה במשך ארבע שנים, ולאחריהם חזר לישיבה. עד פרישתו באלול תשע"ח הרב יצחק לוי שמש כמשגיח בישיבת הר עציון, ועד היום ממשיך ללמד תנ"ך ולימודי ארץ-ישראל במספר מכללות: הרצוג להכשרת מורים, אמונה ומדרשת הרובע. כמו כן, הוא מורה דרך מוסמך מטעם משרד התיירות.

Rav Menachem Leibtag

הרב מנחם ליבטאג

X

הרב מנחם ליבטאג

בוגר הישיבה, ניהל את תכנית חו"ל בישיבת הר עציון למשך למעלה מעשור לאחר שסיים את לימודיו בישיבת הסדר וב"מכון לב", המכון הגבוה לטכנולוגיה. שיעורי התנ"ך שמעביר הרב בישיבה מדגישים נושאים ומבנים בתנ"ך ופותחים לתלמידים מימד נוסף בתוך הטקסט, תוך כדי העברת הערכה עמוקה לערכי התורה. הרב ליבטאג היה דמות תורמת ומשפיעה ביצירת בית המדרש הוירטואלי של הישיבה שכיום שיעוריו מגיעים לעשרות אלפי קוראים ברחבי העולם. הוא הקים את מרכז ללימוד התנ"ך, תכנית מקיפה ללימודי תנ"ך באינטרנט וממשיך ללמד גם במדרשת לינדנבאום ובישיבת שעלבים.

Rav Yaakov Fisher

הרב יעקב פישר

X

הרב יעקב פישר

בוגר הישיבה, הרב יעקב פישר, איש אלון שבות שבגוש עציון, מחנך ומשורר, החל את עשייתו בחינוך כר"מ בישיבת בני עקיבא בכפר הרואה. בהמשך שימש שנים רבות כמנהל חינוכי־רוחני בישיבת הר עציון ובתפקידו האחרון כיהן כראש הישיבה התיכונית נווה־שמואל באפרת.

Rav Uzi Friedlich

הרב עוזי פרידליך

X

הרב עוזי פרידליך

בוגר מחזור א', הרב עוזיאל פרידליך החל את לימודיו התורניים בשנת תשכ"ח, בישיבת מרכז-הרב. עם הקמת ישיבת הר עציון, בשנת תשכ"ט, הצטרף הרב פרידליך למחזור הראשון, ונמנה על מייסדי אלון שבות וישיבת הר עציון. הרב פרידליך שמש שנים רבות כמשגיח וכמנהל רוחני בישיבה. באלול תשע"ט פרש הרב פרידליך מתפקידו. הרב עוזי ימשיך להאיר את בית המדרש בנוכחותו, באישיותו ובחכמתו, ובכך נתברך.

Rav Elyakim Krumbein

הרב אליקים קרומביין

X

הרב אליקים קרומביין

בוגר הישיבה, הרב אליקים קרומביין עלה ארצה בשנת תשל"ג לאחר לימודיו בישיבת רבנו יצחק אלחנן בניו יורק. הוא למד בישיבת הר עציון במסגרת ההסדר. ייסד את מסלול הלימודים עבור בני חו"ל וכן את תוכנית הבקיאות בישיבה, וממשיך לשאת באחריות ללימודי הבקיאות בישיבה עד היום. הרב קרומביין פרסם מאמרי עיון הלכתי, וכן מחקרים בסוגיות תורניות, היסטוריות, והגותיות. שיעוריו במוסר תורגמו ויצאו כספר Mussar for Moderns . שני ספריו "שואל כעניין" על מסכתות גיטין וקידושין, מדריכים את הלומד העצמאי בעזרת שאלות בקיאות ועיון.

הרב דניאל ריין

הרב דניאל ריין

משגיח רוחני
X

הרב דניאל ריין

משגיח רוחני

הרב דניאל ריין עובד בישיבת הר עציון מאז אלול תשס"א. הרב מוסמך לרבנות מטעם ישיבה אוניברסיטה ובעל תואר שני בלימודי יהדות משניים מטעם ישיבה אוניברסיטה- פרקאוף עזריאלי. הרב ריין היה המנהל המייסד של ישיבת התיכון "בלוק" בסנט לואיס, ניהל את תיכון אור תורה בניו יורק וכיהן כרב וסגן מנהל בMTA . כמו כן הרב ריין היה רב ומנהל הדרכה ב"הפטר" ורב ומשגיח רוחני ב"בית מדרש לתורה". הוא צבר שנות ניסיון רבות בחינוך יהודי לא פורמאלי שכלל שירות בצוות חינוך של מחנה מסורה וניהול צוות חינוכי של מחנה מורשה.

הרב יוסף צבי רימון

הרב יוסף צבי רימון

X

הרב יוסף צבי רימון

רב אזורי גוש עציון. ראש הישיבה מרכז האקדמי לב. יו"ר ומייסד של סולמות ולאופק. רב קהילת אלון שבות דרום. הרב יוסף צבי רימון, מחנך, מרצה ומחבר ספרי קודש בעל שם עולמי, זכה גם להכרה רחבה כפוסק הלכה חשוב ומכובד. ספרי ההלכה של הרב, מסדרת "הלכה ממקורה", משקפים את גישתו הייחודית שמובילה את הקורא מהמקורות עד יישומה המעשית של ההלכה במציאות המודרנית, במסגרת מתודולוגיה פדגוגית עמוקה וגם ידידותית. בשנת 2018, זכה הרב בפרס כ"ץ היוקרתי על יישום ההלכה בעולם המודרנית. הוענק לו פרס הנשיא להתנדבות בשנת 2008, ובפרס מוסקוביץ לציונות בשנת 2014 עבור יוזמות מהפכניות בתחום החסד. 

rav nechemia raanan pic

הרב נחמיה רענן

X

הרב נחמיה רענן

הרב נחמיה רענן למד בישיבה התיכונית בשעלבים. את מסלול לימודיו התורניים החל בישיבת "מרכז הרב" בה למד בין השנים תשנ"ב-תשנ"ד. בשנת תשנ"ה עבר לישיבת ההסדר "מעלות יעקב" ושרת במסגרת ההסדר בחטיבת הנח"ל. בשנת תשנ"ז הצטרף לגרעין המייסד של ישיבת "שיח יצחק" (בראשות הרב שג"ר זצ"ל ויבלח"א הרב יאיר דרייפוס) ולמד בה עד לשנת תשס"א. משנת תשס"ב עד לשנת תש"ע למד בכולל הגבוה שבישיבת "הר עציון". הרב רענן הוסמך לרבנות וסיים תואר בחינוך במכללת הרצוג להכשרת מורים. כמו כן שימש כר"מ בישיבה התיכונית "מקור חיים". בשנת תשע"א הצטרף לצוות ישיבת הר עציון וכיהן כר"מ בישיבה במשך העשור האחרון. בזמן אלול תשפ"א ייכנס הרב נחמיה לכהן כראש ישיבת שדמות מחולה. הצלחה רבה בהמשך הדרך!

Rav Yehuda Shaviv

הרב יהודה שביב ז"ל

X

הרב יהודה שביב ז"ל

הרב יהודה שביב ז"ל למד בישיבת "כרם ביבנה", ובשנת תשכ"ט הצטרף לישיבת הר עציון, כר"מ מחזור א' של הישיבה. מאז ועד שנת תשס"ג, כיהן הרב שביב כר"מ בישיבה. הרב שביב פרסם מאמרים, שיעורים וספרים רבים במגוון נושאים, מתנ"ך, מחשבה והלכה ועד גמרא. בשנת תשס"ד פרש הרבה שביב מתפקידו בישיבה. הרב שביב הלך לעולמו בי"ג בטבת תשע"ט. יהי זכרו ברוך.

הרב אפרים יונה שחור ז"ל

הרב אפרים שחור ז"ל

X

הרב אפרים שחור ז"ל

ר"מ בישיבה בשנותיה הראשונות (אלול 1970-אב 1977). הצטרף לישיבת ההסדר קרית שמונה עם היווסדה באלול תשל"ז (1977)  ונפטר בכ"ב כסלו תשמ"ג. יהי זכרו ברוך.

Rav Meir Shpiegelman

הרב מאיר שפיגלמן

X

הרב מאיר שפיגלמן

בוגר הישיבה, ראש מחלקת המחשוב בישיבה, מרצה לתנ"ך

Rav Binyamin Tabory

הרב בנימין תבורי ז"ל

X

הרב בנימין תבורי ז"ל

הרב בנימין תבורי, יליד ארצות-הברית, נמנה על תלמידיו המובהקים של הגרי"ד סולובייצ'יק זצ"ל. הוא הוסמך לרבנות וסיים תואר M.A. בפילוסופיה יהודית בYeshiva University ולאחר מכן עמד בראש ישיבת בני עקיבא בטורונטו. החל משנת תשל"ט שמש הרב תבורי מעל שלושים שנה כר"מ בישיבת הר עציון. במשך שנה אחת הוא שימש כר"מ במדרשיית נועם, ובשנת תשמ"ז הוא ייסד את כולל "תורה מציון" בקליבלנד ועמד בראשו בשנתו הראשונה. בשנת תש"ע פרש הרב תבורי מתפקידו כר"מ בישיבה. הרב תבורי נפטר בג' אלול תשע"ט, יהי זכרו ברוך.

ר"מים ור"מיות במגדל עוז
Rabbanit Shayna Goldberg

הרבנית שיינע גולדברג

X

הרבנית שיינע גולדברג

Rabbanit Maayan Gil

הרבנית מעיין גיל

X

הרבנית מעיין גיל

הרבנית אור בילט

הרבנית אור בילט מכלוף

רמית לשנה ג' וד'
X

הרבנית אור בילט מכלוף

רמית לשנה ג' וד'

למדה במכון התלמודי במתן וחמש שנים בבית המדרש במגדל עז  בנוסף לתעודת הוראה במכללת הרצוג, בעלת תואר שני בתלמוד מבר אילן. מורה לגמרא בבית המדרש "חברותא". מלמדת בבית המדרש במגדל עז משנת תשע"ו. מתגוררת בירושלים.

הרבנית שירה מניטנטג

הרבנית שירה מניטנטג

X

הרבנית שירה מניטנטג

ר”מית בבית המדרש מגדל עוז ומדריכת כלות. בוגרת קרן אריאל בנשמת, יועצת הלכה משנת תשע”ה. בעלת תואר ראשון בהוראת תושב”ע ומחשבת ישראל ממכללת הרצוג, סטודנטית לתואר שני במחשבת ישראל באוניברסיטת בן גוריון. 

Rav Yosef Marcus

הרב ספי מרקוס

X

הרב ספי מרקוס

בוגר ישיבת הר עציון והכולל הגבוה בישיבה. בעל הסמכה מהרבנות הראשית לישראל. בעל תואר ראשון ושני ממכללת הרצוג, ונמצא בשלבי סיום דוקטורט בתלמוד בבר אילן. מרצה במכללת הרצוג, ור"מ בבית המדרש במגדל עז משנת תשע"א.

Rabbanit Dina Nagar

הרבנית דינה נגר

X

הרבנית דינה נגר

Rav Meir Nehorai

הרב מאיר נהוראי

X

הרב מאיר נהוראי

בוגר הישיבה, רב המושב משואות יצחק ור"מ במדרשת מגדל עוז, יו"ר ארגון "בית הלל"

Rabbanit Batsheva Samet

הרבנית בת שבע סמט

X

הרבנית בת שבע סמט

Rabbanit Chani Klaman

הרבנית חני קליימן

X

הרבנית חני קליימן

Dr. Yosefa Wruble

ד"ר יוספה (פוגל) רובל

X

ד"ר יוספה (פוגל) רובל

ד"ר יוספה (פוגל) רובל, ר"מית בבית המדרש לנשים מגדל עוז. בעלת תואר דוקטור בתנ"ך מאוניברסיטת בר-אילן, תואר שני בתנ"ך מאוניברסיטת בר-אילן ותואר ראשון בספרות ויהדות בישיבה אוניברסיטה. היא בעלת תואר הוראה ממכללת הרצוג, ומרצה רבות על תנ"ך ומשפט עברי. 

Rav Avishai Schreiber

הרב אבישי שרייבר

X

הרב אבישי שרייבר

מרצים נוספים
Rav Gad Eldad

הרב גד אלדד

X

הרב גד אלדד

בוגר הישיבה, מכללת הרצוג ומכון ארץ חמדה. מרצה למקרא ולתורה שבעל פה בבית המדרש לרבנים ברומא ורב בית הכנסת בית שמואל בעיר. מוסמך לדיינות מטעם הרבנות הראשית לישראל וחבר בית הדין ברומא ובמילאנו. פרסם מאמרים במגוון כתבי עת בתחומי הלכה, מקרא והגות.

Rav Itamar Eldar

הרב איתמר אלדר

X

הרב איתמר אלדר

בוגר הישיבה, ראש בית המדרש "אורות שאול", במהלך שנים לימד תורה במסגרות שונות ומגוונות ובהם תיכון "פלך" בירושלים, המדרשות לבנות ב"מגדל עז", "נוב" ו"עין הנצי"ב", הישיבה התיכונית "חספין" וכן בישיבות ההסדר בחספין ובהר עציון. בנוסף למסגרות אלו הקים את בית המדרש לבוגרי צבא בקצרין ויחד עם הרב משה אגוזי והרב תמיר גרנות, ועמד בראשו במשך ארבע שנים ובשלב מאוחר יותר הקים את בתי המדרש "לתורה וחיים" ברעננה וברמת הגולן. לצד המסגרות התורניות השלים את לימודי התואר השני שלו ביהדות ולימד במוסדות אקדמאיים שונים כמו מכללת "הרצוג" באלון שבות ובמכללת "אוהלו" שברמת הגולן וכיום הוא דוקטורנט למחשבת ישראל באוניברסיטת בר אילן.

Dr. Brachi Elitzur

ד"ר ברכי אליצור

X

ד"ר ברכי אליצור

מרצה ורכזת לתורה שבעל פה, מכללת הרצוג

Rav Prof. Yoel Elitzur

פרופ' יואל אליצור

X

פרופ' יואל אליצור

הוא חוקר ומרצה בתחומי הגאוגרפיה המקראית, תנ"ך, הלשון העברית והלשונות השמיות. הוא מרצה במוסדות אקדמיים שונים: ראש החוג ללימודי ארץ ישראל במכללת הרצוג שבאלון שבות, וראש אשכול לימודי ארץ ישראל במכללה ירושלים. חבר באקדמיה ללשון עברית ומשמש כנציג מטעמה בוועדת השמות הממשלתית.

Rav Yehoshua Amaru

הרב יהושע אמרו

X

הרב יהושע אמרו

בוגר הישיבה, מלמד תנ"ך ומחשבת ישראל בישיבת ארץ הצבי בירושלים וגם אחד המפקחים על תרגום התלמוד והפורמט החדש שלו לתלמוד קורן / שטיינזלץ בבלי.

Rav Avi Baumol

הרב אבי באומל

X

הרב אבי באומל

בוגר הישיבה, משרת את הקהילה היהודית בקרקוב, כאשר היא עוברת התחדשות כחלק מחידוש המודעות היהודית בפולין. הוא סיים את לימודיו בישיבה אוניברסיטה עם תואר שני בהסטוריה יהודית מימי הביניים וסמיכה מטעם RIETS. הוא כיהן כרב בוונקובר קולומביה הבריטית במשך חמש שנים. הרב באומל הוא מחבר הספר "שירת התפילה" הוצאת גפן, 2010, ומחבר הספר "קומנטרז לטורי" (פולנית), פירוש אורתודוקסי מודרני לתורה.

Rav Yaakov Beasley

הרב יעקב ביזלי

X

הרב יעקב ביזלי

הרב יעקב ביזלי הוא רכז התנ"ך בישיבת לב התורה ומסיים דוקטורט על ספר מיכה באוניברסיטת בר אילן. הוא מחבר כרך בנושא נחום, חבקוק וצפניה ללימודי המגיד בסדרת התנ"ך. הרב יעקב מלמד וכותב על תנ"ך כמעט עשרים שנה. מרצה פופולרי ברחבי ירושלים ובישראל, כולל ישיבות כמו מתן, דרכי נעם, מדרשת רחל ואחרים, השתתף בעריכת סדרת "תורה מעציון" פורצת הדרך של ישיבת הר עציון בנושא יישום מתודולוגיות ספרותיות חדשות לחקר פרשת השבוע. בנוסף, הוא כתב מספר שנים סדרת שיעורים במבוא לפרשת השבוע בבית המדרש הוירטואלי ומאמריו על התנ"ך הופיעו בTRADITION ובפרסומים אחרים.

Rav Uri Yaakov Biran

הרב אורי יעקב בירן

X

הרב אורי יעקב בירן

Rav Yitzchak Blau

הרב יצחק בלאו

X

הרב יצחק בלאו

בוגר הישיבה, ראש הישיבה ור"מ שנה ב' בישיבת אורייתא. גם מלמד במדרשת לינדנבאום, כולל שיעור שכותרתו "מצוינות אנושית: נקודת מבט יהודית." הוא עורך עיתון של כתב העת TRADITION, מחבר הספר "פירות טריים ויין בציר: האתיקה והחוכמה של האגדה", ותורם תדיר לכתבי העת של המחשבה היהודית. לרב בלאו תואר בספרות אנגלית ותואר שני בהיסטוריה יהודית מימי הביניים. הוא קיבל סמיכה בRIETS / ישיבה אוניברסיטה.

הראל ברגר

הרב הראל ברגר

X

הרב הראל ברגר

בוגר הישיבה, דוקטורנט למדעי המחשב באוניברסיטת אריאל

Rav David Brofsky

הרב דוד ברופסקי

X

הרב דוד ברופסקי

בוגר הר עציון וישיבה אוניברסיטה, הרב דוד ברופסקי לימד תלמוד והלכה בישיבות וסמינרים בישראל, כולל ישיבת הר עציון ומכללת מבשרת ירושלים. כיום הוא מלמד במדרשת תורה ועבודה, הוא חבר סגל בכיר במדרשת לינדנבאום, וכותב שיעור הלכה שבועי עבור בית המדרש הווירטואלי (VBM).

Rav Yitzchak Barth

הרב יצחק ברט

X

הרב יצחק ברט

בוגר הישיבה, עורך דין, עורך ראשי של סדרת החגים "באר מרים" ומנהל לשעבר של בית המדרש הוירטואלי

Rav Aviad Bartov

הרב אביעד ברטוב

X

הרב אביעד ברטוב

בוגר הישיבה (מחזור ל"ב), מנהל מחלקת עברית של ארגון סולמות

Avi Gozlan

אבי גוזלן

X

אבי גוזלן

בוגר ישיבת הר עציון מחזור י"ח, בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, עובד כיום כפסיכולוג קליני

Rav Itiel Gold

הרב איתיאל גולד

X

הרב איתיאל גולד

בוגר הישיבה, פסיכולוג חינוכי ומורה למחשבת ישראל באולפנת נווה חנה.

Rav Dr. Judah Goldberg

הרב יהודה לב גולדברג

X

הרב יהודה לב גולדברג

בוגר הר עציון, יהודה גולדברג הוא בעל תואר B.A. מישיבה אוניברסיטה ותואר M.D. ותואר שני בביו אתיקה מאוניברסיטת פנסילבניה. הוא למד מספר שנים בישיבת הר עציון ובחסותו קיבל סמיכה מהרב זלמן נחמיה גולדברג מירושלים. הוא עוסק ברפואת חירום גם בירושלים וגם בפלורידה. הוא כתב כמה מאמרים בנושא ביו-אתיקה יהודית וכללית, וכן סדרה על ערכים יהודיים לבית המדרש הוירטואלי.

Dr. Beni Gesundheit

ד"ר בני גזונדהייט

X

ד"ר בני גזונדהייט

בוגר הישיבה, ד"ר גזונדהייט הוא המדען המוביל בCell-el ונושא באחריות הכללית לפרויקט הASD.ד"ר גזונדהייט היה חבר במחלקת המטואונקולוגיה פדיאטרית בבית החולים סורוקה בבאר שבע, במחלקת השתלת מח עצם בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, ובמרכז רפואי פרטי בתל אביב. ד"ר גזונדהייט שימש כחבר סגל בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים, וכן בפקולטה לרפואה בצפת (אוניברסיטת בר אילן) שנפתחה לאחרונה, כמומחה לאתיקה רפואית.

הרב מתן גלידאי

הרב מתן גלידאי

X

הרב מתן גלידאי

בוגר הישיבה והכולל הגבוה. בעל סמיכה לרבנות ותואר שני בפילוסופיה יהודית מאוניברסיטת בר אילן. מלמד גמרא בישיבת 'נווה שמואל' ושותף בכתיבת ספרי הלכה במסגרת 'סולמות'.

tova ganzel

ד"ר טובה גנזל

X

ד"ר טובה גנזל

ד"ר טובה גנזל ראש המדרשה בבר-אילן, סיימה את לימודי התואר השלישי במחלקה לתנ"ך בבר-אילן בשנת 2005. כמו כן היא בוגרת המחזור הראשון של התכנית ליועצות ההלכה במדרשת נשמת, ומשיבה לשאלות הלכתיות בטהרת המשפחה. ד"ר גנזל היתה עמיתת תקוה בתכנית למנהיגות יהודית צעירה בניו-יורק ומשמשת בוועדות ציבוריות שבהן עוסקים בחינוך דתי, במנהיגות ובעשייתן ההלכתית של נשים.

yonatan grossman

פרופ' יונתן גרוסמן

X

פרופ' יונתן גרוסמן

בוגר ישיבת הר עציון. חוקר מקרא ישראלי המשמש כמרצה בכיר במחלקה לתנ"ך באוניברסיטת בר-אילן ובמכללה האקדמית הרצוג בגוש עציון. מחקרו של גרוסמן מתאפיין בגישה ספרותית לחקר המקרא.

Rav Tamir Granot

הרב תמיר גרנות

X

הרב תמיר גרנות

הרב תמיר גרנות נולד ברמת גן בשנת תש"ל (1970), גדל בקרית מוצקין, ואת לימודי התיכון השלים בישיבה התיכונית "נתיב מאיר" בירושלים. לאחר מכן החל את דרכו בישיבת ההסדר "הר עציון" באלון שבות שם למד תשע שנים ולצד לימוד התורה סיים את לימודי התואר הראשון בחינוך במכללת ירושלים. במשך אותם שנים יצא לשליחות במוסקבה מטעם משרד החינוך ושם עסק בהוראת תנ"ך, תושב"ע, היסטוריה ומחשבת ישראל בסמינר למורות יהודיות. במשך שנים רבות לימד ב"מדרשת לינדנבאום" לנשים בירושלים גמרא ומחשבת ישראל וכן בבית המדרש הגבוה לנשים ב"מגדל עז" שבגוש עציון. בשנת תשס"ו חבר לרב משה אגוזי ולרב איתמר אלדר ויחדיו הם הקימו את בית המדרש לבוגרי צבא בקצרין ויחד עמם עמד בראש בית המדרש במשך ארבע שנים. בשנת תש"ע הקים יחד עם הרב איתמר אלדר את "בית המדרש לתורה וחיים " הקהילתי בחספין בראשו הוא עומד ומלמד גמרא, חסידות ותחומים נוספים. לצד הלימודים התורניים והוראתם סיים את לימודי התואר השני בפילוסופיה יהודית באוניברסיטה העברית בירושלים ולאחר מכן השלים את עבודת הדוקטורט שלו שעסקה בתקומת החסידות לאחר השואה. לאורך כ-15 שנה מרצה בתחומי היהדות ב"מכללת הרצוג" שבאלון שבות ו- ב"מכללת ליפשיץ" שבירושלים.

Deracheha Team

צוות דרכיה, לורי נוביק

X

צוות דרכיה, לורי נוביק

דרכיה הוא יוזמה של ישיבת הר עציון בשיתוף בית המדרש הוירטואלי הישראלי קושיצקי ובית מדרש סטלה ק. אברהם לנשים - מגדל עוז.

Rav Dan Hauser

הרב דן האוזר

X

הרב דן האוזר

בוגר הישיבה, בעל תואר ראשון בהוראה ממכללת הרצוג, מלמד במדרשת או"ת לינדנבאום מחשבת ישראל, ר' נחמן, ליקוטי מוהר"ן.

Rav Moshe Hattin

הרב משה הטין

X

הרב משה הטין

בוגר הישיבה, מלמד תורה והלכה במכון פרדס בירושלים

Rav Alan Haber

הרב אשר חבר

X

הרב אשר חבר

בוגר הישיבה מחזור 1986, הרב הבר עוסק בחינוך התורני למעלה מעשרים וחמש שנה. כיום הוא מכהן בפקולטות לתכניות ה- MTVA וה- YTVA העולמיות של בני עקיבא, נשמת, מתן, ותי"ת (האקדמיה התורנית לירושלים). הוא מדריך טיולים מקצועי מורשה המספק סיורים חינוכיים ברחבי ישראל הן לקבוצות והן למשפחות.

Rav Alex Israel

הרב אלכס ישראל

X

הרב אלכס ישראל

בוגר הר עציון, הרב אלכס ישראל הוא סופר, מורה לתנך ומרצה בינלאומי. כיום הוא מלמד בישיבת ארץ הצבי ומתן, ומנהל התוכנית לחינוך קהילתי, תכנית קיץ ואתר הלימוד המקוון של אלמד במכון פרדס.

Rav Prof. Samuel Lebens

הרב פרופ' שמואל לבנס

X

הרב פרופ' שמואל לבנס

הרב שמואל לבנס הוא פרופסור לפילוסופיה באוניברסיטת חיפה ובוגר ישיבת הר עציון. הוא עוסק במספר תחומים של הפילוסופיה: מהפילוסופיה של ברטרנד ראסל ועד לפילוסופיה של הספרות והפילוסופיה של הדת. ראו את האתר שלו:  www.samlebens.com

Dr. Tziporah Lifshitz

ד"ר ציפי ליפשיץ

X

ד"ר ציפי ליפשיץ

ד"ר ציפי ליפשיץ סיימה את לימודי התואר השלישי במחלקה לתלמוד באוניברסיטת בר אילן בתשע"ה ועוסקת בלימוד, הוראה ומחקר של ספרות האגדה הארצישראלית. היא ייסדה ומנהלת את בית תרבות יהודית מעלה אדומים, הפועל להנחלה והנגשה של אוצרות הרוח היהודיים לציבור הרחב.

Rav Chaim Navon

הרב חיים נבון

X

הרב חיים נבון

בוגר הישיבה, הרב חיים נבון נולד ברמת גן וגדל באלקנה שבשומרון. בשנת תשנ"א החל ללמוד בישיבת הר עציון, עד לשנת תשס"ד. במקביל ללימודיו בישיבה למד לתואר ראשון בחינוך במכללת הרצוג, ולאחר מכן לתואר שני במחשבת ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים.

Rav David Silverberg

הרב דוד סילברברג

X

הרב דוד סילברברג

בוגר הישיבה, עורך, מתרגם ובעל הטור היומי Surf A Little Torah לבית המדרש הווירטואלי.

harav elchanan samet

הרב אלחנן סמט

X

הרב אלחנן סמט

הרב אלחנן סמט נולד בשנת תשי"ג בירושלים. בצעירותו למד בבית הספר "דוגמה לבנים ע"ש הרב בן ציון עוזיאל", בישיבת נתיב מאיר ולאחר מכן בישיבת הכותל. שירת בצה"ל בחיל השריון. בשנים תשל"ז-תשמ"ג למד בישיבת מרכז הרב, היה חבר במכון "הלכה ברורה ובירור הלכה" והשתתף בכתיבת בירורי הלכה למסכת סנהדרין. במקביל ללימודיו הישיבתיים למד במכון להכשרת מורים בישיבת הר עציון. את לימודיו לתואר שני בהיסטוריה של עם ישראל סיים בטורו קולג'. בשנים תשל"ז-תשל"ט לימד בביה"ס התיכון "פלך" ובישיבת "נתיב מאיר", ומשנת תשל"ט החל ללמד תנ"ך וגמרא בישיבת ברכת משה שבמעלה אדומים למשך כעשרים וחמש שנים, ואף שימש בה ר"מ. משנת תשנ"ג החל ללמד ב"מכללת הרצוג" שליד ישיבת הר עציון באלון שבות. הוא מרצה מדי שנה ב"ימי העיון בתנ"ך" שמקיימת המכללה. העיונים שפרסם באינטרנט על פרשות השבוע במסגרת בית המדרש הווירטואלי של ישיבת הר עציון יצאו לאור בספריו "עיונים בפרשות השבוע" שיצאו בשלוש סדרות (תשס"ב, תשס"ד, תשע"ג). כמו כן פרסם את הספרים "פרקי אליהו" ו"פרקי אלישע" אשר עוסקים בניתוח ובפרשנות של פרקי אליהו ואלישע בספר מלכים, את הספר "יד לרמב"ם" אשר מקבץ מאמרים למדניים העוסקים בפסקי הרמב"ם, וכן את הספר "עיונים במזמורי תהילים". הרב סמט פרסם מאמרים רבים בתנ"ך ובגמרא בבטאונים ובכתבי עת שונים, כגון "מגדים", "מעליות", "כתלנו", ו"תחומין".

Rav Uriel Eitam

הרב אוריאל עיטם

X

הרב אוריאל עיטם

בוגר הישיבה, מראשי ישיבת ירוחם ובין מקימיה. מלמד בה ובבתי מדרש נוספים את הגותם של חכמי ישראל היונקים מהפשט ומהסוד. ספריו, ונהר יוצא מעדן, הינם פרי שנים רבות של לימוד, התבוננות, הוראה וכתיבה.

Rav Yoel Amital

הרב יואל עמיטל

X

הרב יואל עמיטל

בוגר הישיבה, ר"מ בישיבת שעלבים, בנו של מו"ר יהודה עמיטל זצ"ל

Rav Yitzchak Etshalom

הרב יצחק עתשלום

X

הרב יצחק עתשלום

בוגר הר עציון, הרב עתשלום מלמד בקהילת לוס אנג'לס למעלה מ- 30 שנה; ומשמש כראש בית המדרש בבית הספר התיכון שלהבת וכן כיו"ר פקולטה תנ"ך בתיכון YULA. הרב עתשלום חיבר שני כרכים של "בין שורות התנ"ך" וכן פרשנות מעמיקה לספר עמוס שתתפרסם על ידי קורן בשנת 2022.

Dr. Yonatan Feintuch

הרב יונתן פיינטוך

X

הרב יונתן פיינטוך

בוגר ישיבת הר עציון, בית המדרש בבית מורשה, והמכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר אילן. משמש כרב קהילת 'אילנא דחיי' בירושלים. יש לרב תני תואר ראשון במדעי הרפואה מהאוניברסיטה העברית, ותואר שני ושלישי בתלמוד מאוניברסיטת בר אילן. הדוקטורט שלו עוסק ביחסי אגדה והלכה בתלמוד הבבלי. במשך כעשר שנים, הרב תני מלמד גמרא בבית המדרש הגבוה לנשים במגדל עוז ותושבע"פ במכללת הרצוג ובאוניברסיטת בר אילן. בנוסף, במשך כמה שנים הוא כתב כמה סדרות של שיעורים תורניים לאינטרנט בבית המדרש הוירטואלי של ישיבת הר עציון. וגם ערך, יחד עם הרב עזרא ביק, את סדרת הספרים "תורת עציון – פשטות מתחדשים בפרשיות השבוע" בהוצאת ישיבת הר עציון.

Dr. Yoshi Fargeon

ד"ר יושי פרג'ון

X

ד"ר יושי פרג'ון

ד"ר יושי פרג'ון משמש כמרצה לתנ"ך במכללה האקדמית הרצוג, באוניברסיטת בר-אילן, בישיבת ההסדר עתניאל, בישיבת ההסדר הר-עציון, במת"ן ובמוסדות נוספים. לצד פעילותו כמרצה, הוא משמש כעורך במגדים - ביטאון לענייני מקרא. את לימודיו התורניים עשה בישיבת ההסדר בעתניאל. את דרכו האקדמית התחיל במכללה האקדמית הרצוג, שבה למד לתעודת הוראה (הצטיינות) ולתואר ראשון בחינוך, עם התמחויות בתנ"ך ובתושב"ע (הצטיינות יתירה); משם המשיך לאוניברסיטת בר-אילן, שבה למד לתואר שני (הצטיינות) ושלישי בתנ"ך (זוכה פרס חורגין לדיסרטציה מצטיינת).

Dr. Yael Ziegler

ד"ר יעל ציגלר

X

ד"ר יעל ציגלר

ד"ר יעל ציגלר מלמדת במת"ן ובמחלקה לתנ"ך במכללת הרצוג. מספריה: רות: מניכור למלוכה; Promises to Keep: The Oath in Biblical Narrative; Lamentations: Faith in a Turbulent World. מרצה בקהילות ובקמפוסים ברחבי הארץ והעולם.

Rav Reuven Ziegler

הרב ראובן ציגלר

X

הרב ראובן ציגלר

בוגר הישיבה, מייסד בית מדרש הוירטואלי ע"ש ישראל קושיצקי ועורך הראשי שלו מאז הקמתו בשנת 1994, ומחבר הספר "עוז וענווה: הגותו של הרב יוסף דוב סולוביצ'יק". הוא משמש כיו"ר המערכת של הוצאת קורן ירושלים, וכמנהל המחקר של "עמותת תורת הרב" היה עורך שותף של סדרת "מאוצר הרב" שפרסמה כתבי יד מעזבונו של הרב סולוביצ'יק. ערך ספרים נוספים רבים בעברית ובאנגלית, ביניהם ספרים העוסקים בתורתו של הרב אהרן ליכטנשטיין (כגון "מוסר אביב" ו"באור פניך יהלכון") ובתורתו של הרב יהודה עמיטל (כגון "לעבדך באמת"). משמש כמרצה אורח בישיבות ובתי כנסת ברחבי הארץ, ארה"ב ואירופה.

Rav Shimon Klein

הרב שמעון קליין

X

הרב שמעון קליין

בוגר הישיבה, מלמד בישיבת בית אל ובמכללת הרצוג

Rav Dov Karoll

הרב דב קרול

X

הרב דב קרול

בוגר הישיבה, מרצה בישיבת דרכינו, עורך ומתרגם, ובעל השבועון VBM DIGEST

Dr. Avigail Rock

ד"ר אביגיל ראק

X

ד"ר אביגיל ראק

ד"ר אביגיל ראק ז"ל, היתה מרצה לתנ"ך במסגרות שונות בארץ ובחו"ל עשרות שנים. בעלת תואר שלישי בתנ"ך מאוניברסיטת בר אילן וטוענת רבנית. שיעוריה במפרשי המקרא התפרסמו באתר האינטרנט של ישיבת הר עציון. הלכה לעולמה לאחר מאבק אמיץ בסרטן, בד' בתמוז תשע"ט (7 ביולי 2019). יהי זכרה ברוך.

Rav Yehuda Rock

הרב יהודה ראק

X

הרב יהודה ראק

בוגר הישיבה, מרצה לתנ"ך, חבר "בית הלל"

Prof. Shalom Rosenberg

פרופ' שלום רוזנברג

X

פרופ' שלום רוזנברג

הוגה דעות יהודי דתי, ישראלי, פרופסור אמריטוס באוניברסיטה העברית, בה היה ראש החוג למחשבת ישראל. רוזנברג עוסק בעיקר בפילוסופיה של הדת, יחסי דת ומוסר, יחסי דת ומדע, ופרשנות והרמנויטיקה בהגות היהודית והכללית.

הרבנית שרון רימון

הרבנית שרון רימון

X

הרבנית שרון רימון

מלמדת תנ"ך בבתי מדרש לנשים; עורכת ומנהלת תוכן; כותבת מאמרים ותכניות לימודים.

Rav Avihud Schwartz

הרב אביהוד שורץ

X

הרב אביהוד שורץ

בוגר ישיבת הר עציון ומכללת הרצוג. כיהן במשך 8 שנים כרב צבאי בתפקיד ראש מדור מדיניות הלכתית ברבנות הצבאית ובתפקיד עוזר הרב הראשי לצה"ל. מלמד את שיעור הדף היומי בישיבת הר עציון, ובמסגרות נוספות בישיבה.

Dr. Moshe Simon-Shoshan

ד"ר משה שושן

X

ד"ר משה שושן

בוגר הישיבה, מרצה במחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר אילן

Rav Yuval Cherlow

הרב יובל שרלו

X

הרב יובל שרלו

בוגר ישיבת הר עציון, מוסמך לרבנות. מאז אלול תשנ"ח הוא עומד בראש ישיבת ההסדר בפתח תקוה ששינתה את שמה ומקומה לישיבת ההסדר רעננה – אמי"ת אורות שאול. ראשו ורובו של הרב שרלו נעוצים בתורה, ובה הוא עוסק כל ימיו. הרב שרלו פרסם למעלה מעשרה ספרים ומאמרים רבים. ספריו ומאמריו עוסקים במגוון נושאים במחשבה היהודית, באתיקה, בתנ"ך והלכה. הרב שרלו גם פעיל מאוד ברשת האינטרנט, ובאתר מסוגו של Ask the Rabbi הוא ענה ללמעלה מ70,0000 שאלות בהלכה ובמחשבה היהודית. מאמריו עוסקים בנושאים תורניים מגוונים, בעיקר בהלכה, בתנ"ך ובמחשבה יהודית מודרנית. הרב שרלו גם מפרסם באינטנסיביות מאמרים פובליציסטיים בענייני מוסר ציבורי בעיתונות מודפסת ובאינטרנט. ברשת האינטרנט מופיעים מאות משיעוריו – למן שיעורים כלליים בעולמה של הישיבה ועד הרצאות שנאמרו בפני הציבור הרחב. הרב שרלו הוא בין מקימי עמותת 'רבני צהר', הוא פעיל מאוד בגופים חברתיים שונים, ומהווה כתובת לגופי ממשל ואמצעי התקשורת לצורך התייעצות וכתיבת ניירות עמדה. הרב  שרלו הוא גם ממקימי פורום תקנה. הרב שרלו הינו מרצה מבוקש, הן בציבור הדתי התורני והן בציבור החילוני, והופיע בין השאר בפורום הפילוסופי של אוניברסיטת חיפה, בהרצאות באוניברסיטאות תל אביב ובר אילן, ובכנסים רבים. בשנת ה'תשנ"ח זכה בפרס שר החינוך ליצירה תורנית.